آموزش ساخت برگه ها در وردپرس

نحوه ساخت برگه در وردپرس

دوستانی که با وردپرس آشنایی ندارند قطعا برای آن ها سوال پیش می آید که برگه ها چیستند و چه کاربردی دارند؟ و فرق آن ها با نوشته ها چیست؟ در آموزش امروز می خواهیم به این سوال ها پاسخ دهیم.

در واقع می توان گفت برگه ها صفحات اضافه هستند که شما می توانید آن ها را برای ایجاد امکانات مختلف به کار ببرید. مثلا وقتی شما می خواهید یک صفحه ی تماس با ما ایجاد کنید لزومی ندارد به صورت یک دسته اضافه کرده و به آن نوشته ای را ارجاع دهید. بهترین کار این است که برگه ای اضافه کنید و صفحه ی تماس با ما یا درباره ی ما را به آن اضافه کنید. زیرا این موارد فقط اختیاج به یک صفحه ی اختصاصی دارند. یا مثلا می توان گفت قالب های وردپرسی اکثرا از یک برگه ی مشخص به نام صفحه ی اصلی برای صفحه ی نخست خود استفاده می کنند که در آن می توان نوع قالب را مشخص کرد.

خب دوستان حالا اگر اجازه دهید برویم سراغ ایجاد برگه ی جدید.اگر به سمت چپ پنل وردپرسی خود دقت کنید گزینه ای را با عنوان برگه ها خواهید دید. اگر گزینه ی افزودن برگه ها را انتخاب کنید می توانید برگه ای جدید ایجاد کنید.

اگر به تصویر زیر دقت کنید خواهید فهمید که این صفحه کاملا مشابه صفحه ی ویرایشگر بخش نوشته هاست و در زمینه ی ویرایشگر و امکانات هیچ تفاوت خاصی وجود ندارد.

تفاوت هایی که دارد عبارت است از:

۱- اضافه شدن ستون صفات برگه در بخش برگه ها
۲- عدم وجود برچسب ها در برگه ها (البته با کمک افزونه هایی می توان برچسب ها را به برگه ها اضافه کرد)

همانطور که می بینید، می توان برای برگه ها مادر ایجاد کرد و بقیه را زیر مجموعه ی آن در نظر گرفت (درست مانند دسته ها) و همچنین می توان برای هر برگه ای اگر قالب شما از انواع مختلفی صفحه در خود استفاده می کند، استفاده کنید.

نکته! برخی از قالب ها به گونه ای هستند که امکان انتخاب در قسمت برگه ها را ندارند.

استفاده از شورت کد ها از کار های دیگری است که بسیار در برگه ها کاربرد دارد. در واقع کاربردی که شورت کد ها در این قسمت دارند این است که می توانید آن ها را در برگه ها قرار داده و نمایش دهید.

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

6