ایجاد پروفایل کاربران در وردپرس با افزونه Profile Builder

سلام

در این نوشته قصد معرفی افزونه کاربردی را داریم که می توانید به کمک آن به ایجاد پروفایل کاربران در وردپرس بپردازید.
افزونه ایجاد پروفایل برای کاربران، کار وبمستران را بسیار آسان کرده و تمام آنچه که کاربر بعد از ثبت نام در سایت شما ممکن است نیاز داشته باشد را برای شما فراهم می کند.
بعد از نصب افزونه، شورت کدهای مختلفی را برای اضافه کردن امکانات به بخش های سایت در اختیارتان قرار می دهد که می توانید با آن ها هر عملی را به صورت ساده انجام دهید.
در ادامه با ما همراه باشید تا بتوانید این امکانات خاص را در سایت وردپرسی خودتان ایجاد کنید و تجربه ی کاربری خوبی را برای کاربرانتان ایجاد کنید.

پروفایل کاربران در وردپرس با Profile Builder

denathemes.com1

افزونه ایجاد پروفایل کاربران در وردپرس فقط برای ایجاد پروفایل نیست و شما می توانید از یک فرم ثبت نام، فرم ورود و حتی صفحه ی فراموشی رمز عبور هم بهره مند شوید، پس نگران ناهماهنگی این بخش ها نباشید چرا که این افزونه همه ی کار ها را خودش انجام می دهد.

شروع کار

برای شروع کار ابتدا افزونه را دریافت نموده و از بخش افزونه های سایت خود آن را نصب نمایید. بعد از نصب این افزونه در پیشخوان وردپرس، بخشی جدید با نام Profile Builder ایجاد شده است که مربوط به تنظیمات افزونه ی نصب شده می باشد.

denathemes.com2

بعد از کلیک بر روی تنظیمات افزونه صفحه ای برای شما به شکل زیر نمایش داده می شود.

denathemes.com3

همان طور که می بینید این افزونه تنظیم بخش خاصی را از شما انتظار ندارد و فقط باید شورت کد هر بخشی را که می خواهید کپی کنید و در یک برگه/نوشته وارد کنید تا آن بخش برای شما ایجاد شود.

مثال

برای مثال ما فرم ثبت نام و فرم ویرایش پروفایل کاربری را ایجاد می کنیم. ابتدا از همین صفحه باید شورت کدهای ویرایش پروفایل و ایجاد فرم ثبت نام را در دو نوشته/برگه مجزا وارد کنید.

denathemes.com4

denathemes.com5

بعد از اینکه مطابق تصویر بالا شورت کد ها را به نوشته/برگه سایتتان اضافه کردید، می توانید آن ها را به فهرستی از سایتتان هم اضافه کنید تا کاربر دسترسی آسان و سریعی را به آن ها داشته باشد.

بعد از آن نتیجه را در خروجی پروفایل کاربران در وردپرس مشاهده کنید.

denathemes.com6

تصویر بالا مربوط به ویرایش پروفایل و تصویر زیر مربوط به فرم ثبت نام می باشد.

denathemes.com7

همانطور که مشاهده می کنید فرم ثبت نام و فرم ویرایش پروفایل کاربر خیلی سریع و آسان ایجاد شده است اما امشکلی که وجود دارد این است که این فرم ها به صورت انگلیسی می باشد و ممکن است برای سایت ما که تمام کاربرانمان فارسی زبان هستند نامناسب باشد.

manage fields

برای اینکه هر بخش را متن دلخواه خودتان قرار دهید و فرم های هر بخش را فارسی کنید، ابتدا باید به بخش Manage Fields این افزونه بروید.

denathemes.com8

در این بخش می توانید برای هر فرم موجود در سایت (label) متن دلخواه خودتان را قرا دهید. به تصویر زیر توجه کنید.

denathemes.com9

مطابق با تصویر بالا برای ویرایش هر بخش روی گزینه ی Edit در کنار آن کلیک کنید تا زیر منوی تنظیمات آن بخش برای شما باز شود سپس می توانید در آن بخش،  متن موردنظر خودتان را قرار دهید (فارسی سازی نوشته ها)، در نهایت هم هر بخش را بصورت جداگانه ذخیره کنید.
و بعد از آن به فرم مورد نظرتان سری بزنید تا خروجی برای پروفایل کاربران در وردپرس را مشابه تصویر زیر مشاهده کنید.

denathemes.com10

denathemes.com11

منبع : همیار وردپرس

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

6